Międzynarodowy Turniej Rycerski

Największa impreza jaka odbywa się w Łęczycy. To właśnie podczas dwóch sierpniowych dni Łęczyca staje się miejscem średniowiecznych zmagań rycerskich. Z roku na rok impreza ta cieszy się większym zainteresowaniem turystów i bractw rycerskich. W ostatnich latach łęczycki turniej odwiedzają również rycerze z zagranicy.
 


Drukuj: drukuj
Głosuj: 

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do publicznych przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych21.03.2017

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE - PRZEDSZKOLA:

Do publicznych przedszkoli przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Łęczyca. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca rozpoczyna się od dnia 29 marca 2017 r. i trwa do dnia 31 marca 2017 r.
Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli publicznych, przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów.

więcej

"Muzyka lekarstwem na całe zło" - zapraszamy na koncert21.03.2017

Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Łęczyckiej, który odbędzie się 30 marca o godz. 18.00 w łęczyckim Domu Kultury. Spotkanie muzyczne realizowane jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej".

więcej

Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy21.03.2017

Dzisiaj o godz. 10 na skwerze przy al. Jana Pawła II odbyło się „Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy”, którego organizatorem jest Dom Kultury w Łęczycy. W akcji udział wzięły dzieci z łęczyckich przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Każda placówka przygotowała piękną Marzannę oraz krótki występ - wierszyk, pokaz taneczny czy piosenkę tematycznie związaną z imprezą. Następnie ustawiono Marzanny na skwerze, po czym delegacje grup z pomocą strażaków z KP PSP Łęczyca potraktowały kukły dużą dawką wody. Potem nadszedł czas na najważniejszy punkt imprezy. Dzieci, głośno krzycząc i hałasując grzechotkami oraz piszczałkami, wygoniły zimę z miasta. Na zakończenie mali uczestnicy otrzymali od organizatorów akcji dyplomy i upominki.

 

więcej

Konsultacje w sprawie rewitalizacji Łęczycy21.03.2017

W poniedziałek 20.03.2017 r. o godzinie 16.30 w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyły się Konsultacje Społeczne w ramach projektu "Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasta Łęczyca na lata 2015-2023". Zespół ekspertów z Uniwersytetu Łódzkiego poprowadził spotkanie, którego tematem była diagnoza i zjawiska kryzysowe w mieście Łęczyca oraz planowane działania i etapy opracowania programu rewitalizacji.

 

więcej

Łęczyca na targach turystycznych w Łodzi21.03.2017

Już po raz 23 w łódzkiej hali Expo spotkali się przedstawiciele branży turystycznej, lokalne samorządy i gestorzy atrakcji turystycznych. W ramach Targów – Regiony Turystyczne „Na styku kultur”, które odbyły się w dniach 17 – 19 marca promowało się ponad 120 wystawców. Wśród nich nie mogło zabraknąć Lokalnej Organizacji Turystycznej – Centralny Łuk Turystyczny, w skład, której wchodzi miasto Łęczyca. Przez trzy dni zachęcaliśmy odwiedzających nasze stoisko do wycieczek w regionie środkowej Polski. Dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i popularności turystyki rowerowej Łęczyca i okolice stanowią idealne miejsce na wypady jednodniowe.

 

więcej

Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi20.03.2017

Informujemy mieszkańców Łęczycy, że w dniu 30.01.2017 r. Rada Miejska w Łęczycy podjęła uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty.
W związku z powyższym od dnia 1 kwietnia 2017 r. wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:
1) 11,00 zł za osobę , za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny,
2) 13,00 zł za osobę, za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.
Jednocześnie przypominamy wszystkim właścicielom nieruchomości, że zmiany mające wpływ na wysokość opłaty (w szczególności przeprowadzka do innej gminy, narodziny dziecka, zgon itp.) należy zgłaszać w Urzędzie Miejskim w Łęczycy pok. 45 w ciągu 14 od daty zaistnienia zmiany.

więcej

Sala sportowa w łęczyckim Gimnazjum pięknieje20.03.2017

Trwa remont sal sportowych funkcjonujących w łęczyckich placówkach oświatowych. Sala sportowa w Gimnazjum w Łęczycy z każdym dniem pięknieje i juz w kwietniu uczniowie szkoły oraz zainteresowane kluby sportowe będą mogły bezpiecznie korzystać ze zmodernizowanego obiektu. Prace obejmują następujące zadania: zamontowanie dodatkowych ogrzewnic, cyklinowanie, naprawę i malowanie podłogi wraz z liniami boisk, modernizację oświetlenia wraz z wymianą lamp, remont sufitu – pokrycie płytami dźwiękochłonnymi , remont ścian wewnętrznych sali wraz z balkonem widowiskowym, wymianę części drzwi, izolację fundamentów Sali (ściana zachodnia).

 

więcej

Warsztaty decoupage w łęczyckiej bibliotece20.03.2017

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się warsztaty decoupage. Jest to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło) wzoru wyciętego z papieru ryżowego lub serwetki papierowej i polakierowaniu całego przedmiotu. 24 uczestniczki warsztatów przygotowały drewnianą szkatułkę na biżuterię według własnego projektu. Organizatorki spotkania: Agnieszka Kowalska i Malwina Andrzejczak mają nadzieję że warsztaty rękodzielnicze organizowanie przez Bibliotekę, są dla uczestniczek miłym i kreatywnym spędzeniem czasu.

 

więcej

IX Łęczyckie Mistrzostwa Ortografii za nami20.03.2017

W dyktandzie wzięło udział 65 uczestników z całego Powiatu Łęczyckiego. Tegoroczny Mistrz to Pani Halina Andrzejczak, reprezentująca ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy w kategorii Nauczyciele, została ona także Znawcą Ortografii w swojej kategorii. Pozostali Znawcy to: Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych - Ewelina Biniewicz I LO w Łęczycy, Juniorzy - Weronika Działek SP Nr 3 w Łęczycy, Ochotnicy - Dariusz Kupisz, Samorządowcy - Katarzyna Głodek UG Łęczyca, Instytucje - Jadwiga Urysiak Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

 

więcej

Zapraszamy na spotkanie z pisarką - Zofią Stanecką20.03.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci 5-6-letnie z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Zofią Stanecką, które odbędzie się 03 kwietnia br.

więcej