Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

2004/2005

Pomyślności w Nowym Roku !

więcej

Sylwester na Starówce

Mieszkańcy Łęczycy będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok na łęczyckiej Starówce.

Impreza rozpocznie się o godzinie 23.00 i potrwa do godziny 2.00.

Łęczycanie powitają Nowy Rok przy muzyce i pokazie sztucznych ogni, a życzenia od władz miejskich przekaże Hanna Pawłowska, Zastępca Burmistrza Łęczycy.

Nie zabraknie również tradycyjnej lampki szampana.

więcej

Burmistrz u noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył po 500 zł kolejnym łęczyckim noworodkom.

Tym razem pieniądze otrzymali: Agnieszka Tomczak i Andrzej Janiak i ich synek Oskar, Barbara i Sławomir Kowalscy i ich córeczka Martyna, Agnieszka i Zbigniew Darmachowie i ich córeczka Sara oraz Dominika Czajkowska i Sławomir Snowacki i ich synek Antoni.


Syn Oskar, Agnieszka Tomczak i Andrzej Janiak


Córka Martyna, Barbara i Sławomir Kowalscy


Córka Sara, Agnieszka i Zbigniew Darmach


Syn Antoni i Dominika Czajkowska

więcej

Świąteczne pieniadze dla noworodków

Za chwilę święta Bożego Narodzenia, więc Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta postanowił wręczyć po 500 zł kolejnej grupie łęczyckich noworodków.

Tym razem "prezenty" pod choinkę otrzymali: Karolina Traczyk i Marcin Mikołajczyk i ich synek Wiktor, Agnieszka Szałwińska i Krzysztof Kozłowski i ich synek Szymon, Katarzyna i Sebastian Wolscy i ich synek Jakub, Izabela i Daniel Andrysiakowie i ich córeczka Zofia, Aleksandra i Dobiesław Duczymińscy i ich córeczka Natalia, Małgorzata i Marcin Luckner i ich synek Aleksander.


Syn Wiktor i Karolina Traczyk


Syn Szymon, Agnieszka Szałwińska i Krzysztof Kozłowski


Syn Jakub, Katarzyna i Sebastian Wolscy


Córka Zofia i Izabela Andrysiak


Córka Natalia, Aleksandra i Dobiesław Duczymińscy


Syn Aleksander i Małgorzata Luckner


Córka Maja, Monika i Arkadiusz Tomczyk

więcej

Bezpieczne miasto

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy zdecydował się doprowadzić do realizacji program związany z systemem monitorowania antywłamaniowego. Programem objęte byłyby wszystkie znajdujące się w mieście obiekty użyteczności publicznej.

W tej sprawie prowadzone są rozmowy z komendantem policji w sprawie zainstalowania systemu kamer wizyjnych.
- Podjąłem takie rozmowy, aby system monitorowania mógł zadziałać wiosną przyszłego roku. Kamery monitorujące na pewno przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Łęczycka Szkoła Liderów

Z inicjatywy Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca, zainaugurowała działalność Łęczycka Szkoła Liderów.

Jest to przedsięwzięcie skierowane do młodych łęczycan, którzy pragną włączyć się w nurt życia społecznego.

- Mamy bardzo wielu takich młodych ludzi. Do do nich skierowany jest program realizowany w Łęczyckiej Szkole Liderów. Postanowiłem, wspólnie z moimi współpracownikami, że pomożemy aktywnej młodzieży w realizacji ich wielu planów i pomysłów - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Pierwsze zajęcia w Łęczyckiej Szkole Liderów odbyły się w miniona sobotę i niedzielę. Wzięło w nich udział ponad 30 młodych mieszkańców miasta. głownie ze szkół ponadgimnazjalnych i z Młodzieżowej Rady Miasta.

Inauguracyjny wykład dotyczący samorządu terytorialnego wygłosił Krzysztof Lipiński.

A, potem młodzież dostała się w "obroty" specjalistów od marketingu politycznego, Unii Europejskiej, wystąpień publicznych i dziennikarstwa.

Prelegentami w tych dziedzinach byli: Hubert Bekrycht, dziennikarz telewizyjny i radiowy, Michał Pilarski, specjalista od marketingu politycznego, Robert Suliborski, specjalista do spraw polityki regionalnej Unii Europejskiej, Radosław Gajda, w latach 1998 - 2002 rzecznik prasowy wojewody łódzkiego i Joanna Januszkiewicz, specjalistka z zakresu psychologii i komunikacji społecznej.

Zajęcia były tak ciekawe, że młodzież postanowiła zwrócić się do Burmistrza Miasta o kolejną i to jak najszybszą edycję.

Prezentujemy fotogalerię zdjęć z pierwszych zajęć w Łęczyckiej Szkole Liderów

   

więcej

'Jestem Europejczykiem'

Pod takim hasłem w łęczyckim Domu Kultury odbył się konkurs zorganizowany przez Specjalny Ośrodek szkolno - Wychowawczy w Łęczycy. Inicjatorkami konkursu były opiekunki szkolnego samorządu: Dorota Pawłowska, Monika Moszczyńska, Renata Śliwka i Magdalena Góra.

W konkursie wzięli udział uczniowie SP nr 3 i 4 oraz młodzież ze SOSW z Łęczycy.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej stał na bardzo wysokim poziomie, a jury zdecydowało, że I miejsce należy przyznać reprezentacji SP nr 3. reprezentacja tej szkoły wystąpiła w następującym składzie: Monika Błaszczyk, Marcim Ziarkowski, Bartosz Smoliński, Marta Cholewa i Agnieszka Frątczak.

Wyróżnienia otrzymały reprezentacje SOSW w Łęczycy, którego reprezentantami byli: Kamil Stajewski, Paweł Korzeniewski, Łukasz Kołodziejski, Maciej Czubalski i Urszula Przybysz, oraz SP nr 4, którą reprezentowali: Katarzyna Frymelaus, Rafał Grzyb, Maja Jaworska, Agnieszka Kucińska i Kacper Pasternak.


W konkursie wiedzy o Unii Europekskiej wzięły udział reprezentacje SP nr 3 i 4 oraz SOSW


Jury zdecydowało, że I miejsce należy przyznać uczniom SP nr 3, a wyróżnienia SOSW i SP nr 4


Reprezentantów szkół dopingowali ich koleżanki i koledzy

więcej

Policyjny Mikołaj

Przed łęczyckimi placówkami oświatowymi i na ulicach miasta pojawił się Mikołaj. Rozdawał milusińskim prezenty, a nawet dawał się ciągnąć za brodę.

Mikołaj jeździł policyjnym radiowozem, a w jego postać wcielił się sierżant Mirosław Wiśniewski.

Na pomysł z Mikołajem wpadł Krzysztof Protekta, Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy. Gratulujemy. Mikołaj nie tylko wręczał podarki, ale również odpytywał dzieci z bezpieczeństwa w ruch drogowym.


Policyjny Mikołaj? Świetny pomysł

więcej

Czytają nas w USA i Kanadzie

Bardzo sympatyczny mail otrzymaliśmy ze Stanów Zjednoczonych. Cieszymy się, że nasza strona internetowa wzbudza zainteresowanie wśród łęczycan rozsianych po całym świecie. Wszystkie uwagi weźmiemy sobie do serca.

Za życzenia gorąco dziękujemy i również życzymy Wesołych

Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Oczywiście, zapraszamy Was kochani do odwiedzenia rodzinnego miasta, które jak widzicie zmienia swoje oblicze.

E-mail prezentujemy w wersji, jaka do nas dotarła.

"Czujemy sie troszeczke urazeni Wasza skromnoscia,ze zdjecia wzbudzaja tylko zainteresowanie w Waszym miescie i powiecie.Chcialbym pogratulowac Wam wspanialej strony,dzieki ktorej jestesmy z Wami.Mysle,ze pomocne w reklamowaniu miasta byloby uzycie j.angielskiego,z ktorym mlodzi Niemcy czy Francuzi,a co najwazniejsze osoby penetrujace strony internetowe nie maja problemu.W USA iCanadzie spotykam czesto przy wjezdzie do miasta adres internetowy,coraz wiecej ludzi posluguje sie komputerem przenosnym.Zyczymy Wszystkim WESOLYCH SWIAT ISZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU
S.Z.Granosik "

więcej

Opłatek w Związku Gmin

Krzysztof Lipiński, jako Przewodniczący Związku Gmin Regionu Łódzkiego, był gospodarzem opłatkowego spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim w Łodzi.

W uroczystym spotkaniu opłatkowym wzięli udział: Arcybiskup Władysław Ziółek, Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki, Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie oraz samorządowcy z województwa łódzkiego.

Władysław Ziółek, Jerzy Kropiwnicki oraz Krzysztof Lipiński złożyli zebranym świąteczne życzenia.

Podzielono się opłatkiem, a samorządowcy wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu młodzieżowego chóru z Łęczycy, działającego w kościele św. Andrzeja pod kierunkiem Artura Kuczka.


Świąteczne życzenia samorządowcom województwa łódzkiego złożył Arcybiskup Władysław Ziółek


Władysław Ziółek podzielił się opłatkiem z Krzysztofem Lipińskim


W koncercie kolęd wystąpił młodzieżowy chór z Łęczycy


Arcybiskup Władysław Ziółek przekazał życzenia łęczyckiemu chórowi i jego opiekunowi Arturowi Kuczkowi

więcej

Pieniądze dla łęczyckich noworodków

Kolejna grupa łęczyckich noworodków otrzymała od Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta, po 500 zł.

Tym razem Krzysztof Lipiński odwiedził i wręczył pieniądze następującym maluchom i ich rodzicom: Sylwii i Marcinowi Kubiakom i ich córeczce Oliwii, Wioletcie i Januszowi Matczakom i ich synkowi Bartoszowi, Justynie i Krzysztofowi Oleskim i ich córeczce Paulinie, Magdalenie i Maciejowi Koperskim i ich córeczce Kalinie, Małgorzacie i Arkadiuszowi Kleskom i ich córeczce Dominice, Monice i Tomaszowi Działkom i ich córeczce Weronice, Dorocie Brzeń i Grzegorzowi Cieślakowi i ich synkowi Patrykowi, Iwonie i Radosławowi Tomczakom i ich synkowi Bartoszowi oraz Anecie i Marcinowi Rębowieckim i ich synkowi Oliwierowi.


Córka Oliwia i Sylwia Kubiak


Syn Bartosz, Wioleta i Janusz Matczak


Córka Paulina, Justyna i Krzysztof Olescy


Córka Kalina, Magdalena i Maciej Koperscy


Córka Dominika i Małgorzata Kleska


Córka Weronika i Monika Działek


Syn Patryk i Dorota Brzeń


Syn Bartosz, Iwona i Radosław Tomczak


Syn Oliwier, Aneta i Marcin Rębowieccy

więcej

Łęczyca w starej fotografii

Strona, na której prezentujemy Łęczycę w starej fotografii, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców miasta i powiatu.

Od Pana Karola Szczepaniak z Kadzidłowej otrzymaliśmy bardzo miłego maila wraz ze zdjęciami.

Za sympatyczne słowa dziękujemy, a zdjęcia zamieścimy na naszej stronie internetowej.

więcej

50 lat Łęczyckiego Domu Kultury

Jubileusz Łęczyckiego Domu Kultury zgromadził ponad 100 zaproszonych gości.

W Domu Kultury spotkali się prawie wszyscy, którzy na zawsze związali się z tą placówką kulturalną. Były władze samorządowe, pracownicy, twórcy ludowi, zespoły muzyczne.


W imieniu władz samorządowch list gratulacyjny odczytał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy


Gratulacje złożyła Pani Otylia Kokocińska - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej

- Miałam przygotowane długie przemówienie, ale jestem tak wzruszona, że powiem tylko jedno: dziękuję, wszystkim dziękuję - tak podsumowała imprezę Izabela Piaskowska - Nowicka, obecna Dyrektor Domu Kultury.

A, po części oficjalnej wystąpiły zespoły Dwa Tygodnie i Wolna Grupa Bukowina.

Wspomnieniom nie było końca, a rozmowy przeciągnęły się do późnych godzin nocnych.


W części artystycznej zaprezentowały się zespoły Dwa Tygodnie i Wolna Grupa Bukowina

więcej

50-lecie Domu Kultury

Jutro o godzinie 18.00 rozpoczną się uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia istnienia i działalności Łęczyckiego Domu Kultury.

Na uroczystości jubileuszowe zaproszeni zostali wszyscy, którzy działali w łęczyckiej placówce, oraz ci, którzy przyczyniali się do jej rozwoju.

Przez placówkę przewinęło się tysiące twórców ludowych, artystów, kompozytorów, aktorów. To tu odbywały się przedstawienia teatralne, działały i oczywiście działają do dziś kółka zainteresowań. Placówka była wielokrotnie nagradzana i honorowana za swoją działalność.

Oj, będzie jutro co wspominać i snuć plany na przyszłość.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16