Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej
2015-02-12 15:10:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.
Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.
 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Już dziś otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej24.06.2016

Już dziś o godz. 16.00 wielkie otwarcie! Dla Milusińskich zaplanowano wiele niespodzianek. Malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, występy łęczyckich przedszkolaków i podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, animacje z klaunem to tylko niektóre z atrakcji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Plac powstaje w ramach programu "Działamy i wspieramy" realizowanego przez firmę De Heus przy współpracy z Miastem Łęczyca.więcej

Wznowione posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji24.06.2016

Informuję, że w dniu 27.06.2016 r. - poniedziałek zostaną wznowione obrady Komisji Sportu i Rekreacji.
Punkt 2 : Omówienie planów związanych ze stadionem miejskim- odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łęczycy- godzina 13.00.
Pozostałe punkty: kontynuowane będą w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łęczycy - sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Łęczycy od godziny 14.15.

więcej

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu24.06.2016

Zawiadamiam, że w dniu 27 czerwca 2016r. (poniedziałek) o godz. 15.45 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Łęczyccy szóstoklasiści zakończyli rok szkolny24.06.2016

23 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty oraz w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy uczniowie klas szóstych uroczyście zakończyli rok szkolny. Artystycznie udekorowane sale gimnastyczne stały się tłem dla przygotowanych przez uczniów występów oraz przemówień. Dyrektorzy wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej, a najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody.

 
SP nr 4                                           SP nr 3

więcej

Jak przygotować się na upał?24.06.2016

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi upalne dni. Temperatury powietrza mogą sięgać nawet 35 st. C, a promienie słoneczne, które dodają nam wigoru, mogą być również niebezpieczne. Należy pamiętać o tym, aby chronić organizm przed przegrzaniem i odwodnieniem. Szczególnie narażone są dzieci i osoby starsze. Zadbajmy w tym okresie także o zwierzęta.
Informacje o tym, w jaki sposób przygotować się na upał można znaleźć w poradniku przygotowanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (do pobrania tutaj)

więcej

Dostępność miejskich obiektów sportowych w okresie wakacji letnich24.06.2016

W związku z rozpoczynającym się okresem letnim informujemy, że miejskie obiekty sportowe: Orliki przy szkołach podstawowych Nr 3 i Nr 4 w Łęczycy, Korty Tenisowe oraz Stadion Miejski będą dostępne dla użytkowników przez cały okres wakacji. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich w łęczyckim Gimnazjum23.06.2016

W środę, 22 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Część oficjalna imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów. Następnie, wręczono gimnazjalistom nagrody za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz godne reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i uroczystościach.

 

więcej

Kurtyna wodna na pl. Kościuszki23.06.2016

W związku z wysokimi temperaturami na pl. Kościuszki pojawiła się dziś kurtyna wodna. Będzie czynna w okresie letnim, od poniedziałku do soboty, w dniach gdy temperatura powietrza przekroczy 30°C. Najmłodsi Łęczycanie już docenili uroki związane z możliwością ochłodzenia się za jej pomocą. Kurtyna wodna jest obsługiwana przez Jednostkę Budżetową „Zieleń Miejska”, czynna w godzinach od 11.00 do 15.00 i uruchamiana z przerwami 15-minutowymi.

 

więcej

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy w związku z wakacjami23.06.2016

W okresie ferii letnich, nadzór nad formami wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna. W trakcie przeprowadzanych kontroli oceniane będą warunki pobytu dzieci i młodzieży w zakresie: stanu czystości pomieszczeń; dostępu do środków utrzymania higieny osobistej (ciepłej wody, mydła, ręczników); sposobu zapewnienia opieki medycznej; stanu sanitarnego bloku żywienia, warunków przechowywania żywności, jej jakości zdrowotnej; stanu czystości terenu wokół miejsca, w którym zorganizowany jest wypoczynek.

więcej

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej w Łęczycy23.06.2016

Zapraszam na sesję nr XXXI Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 27 czerwca 2016 roku (poniedziałek) o godz. 17.00, która odbędzie się w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej