Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej
2015-02-12 15:10:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.
Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.
 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Bezpieczne Ferie 201716.01.2017

Dzieci i młodzież z województwa łódzkiego rozpoczęły zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Łęczyccy Strażnicy Miejscy, podobnie jak w latach ubiegłych, na zaproszenie grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

 

więcej

Informacja o wprowadzeniu zmian w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego16.01.2017

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje o wprowadzeniu zmian w załączniku do Zarządzenia Nr 120.1.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 03 stycznia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. 

więcej

Bal karnawałowy na lodowisku i bajka w Kinie Górnik13.01.2017

15 stycznia br. w godz. 11.00-12.00 na lodowisku na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się bal karnawałowy. Na taflę lodową będzie można wejść bezpłatnie pod jednym warunkiem: należy przyjść w przebraniu Mikołaja. Dla uczestników przygotowano gry i zabawy na lodzie. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Natomiast o godz. 13.00 zapraszamy do Kina Górnik na bajkę "SING". Bilety dla pierwszych 50 osób w wyjątkowej cenie - 16 zł. Dla najmłodszych przygotowano malowanki.

więcej

Gra terenowa w Parku Miejskim13.01.2017

Zapraszamy rodziny do udziału w grze terenowej, która odbędzie się w Parku Miejskim w Łęczycy z okazji Jubileuszowego Finału WOŚP w dniu 15 stycznia br.. Rozpoczęcie gry o godz. 1.200, a w programie: Stacja "Pierwsza Pomoc", Stacja "bezpieczeństwo przeciwpożarowe", Stacja "Bezpieczeństwo w mieście", Stacja "Historia WOŚP" oraz Stacja "Niespodzianka". Warto wziąć udział i wspomóc dzieci oraz seniorów, a także powalczyć o nagrodę główną: obiad dla całej rodziny w Restauracji Kargul w Łęczycy.

więcej

Koncertowo w trakcie 25. Finału WOŚP w Łęczycy13.01.2017

Serdecznie zapraszamy na blok koncertowy w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. Od godz. 15.00 na scenie przed budynkiem Starostwa Powiatowego na Pl. T. Kościuszki pojawią się takie zespoły jak: Gold, Lancer, Neo Dance, Zaraz, Pierożki i Sammer.


więcej

25. Finał WOŚP w Łęczycy13.01.2017Serdecznie zapraszamy do udziału w 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęczycy. W najbliższą niedzielę (15 stycznia br.) przyłączamy się do akcji Jurka Owsiaka. Ponad 160 wolontariuszy na terenie naszego Miasta będzie zbierać pieniądze "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Na wszystkich, którzy zdecydują wspomóc działania, czekają atrakcje: koncerty, turniej sportowy, I Bieg Diabetyka, licytacja i wiele innych, a to wszystko zakończone Światełkiem do Nieba o godz. 20.00.

Szczegóły znajdują się na plakacie (do pobrania tutaj)

więcej

Noworoczne spotkanie członków Centralnego ŁUKu Turystycznego13.01.2017

Choć do sezonu turystycznego zostało nam jeszcze trochę czasu, to działacze Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny” spotkali się 12 stycznia na noworocznej naradzie w Sierpowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów wchodzący w skład stowarzyszenia, przedsiębiorcy związani z branżą turystyczną oraz dyrektorzy placówek muzealnych. Od 7 lat Centralny Łuk Turystyczny promuje atrakcje środkowej Polski między Uniejowem, Kłodawą, Łęczycą i Piątkiem.

 

więcej

Bezpieczny i zdrowy wypoczynek podczas ferii zimowych13.01.2017

Nadchodzą ferie zimowe, które potrwają do 29 stycznia br.  Formy wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży podlegać będą nadzorowi pracowników inspekcji sanitarnej. Porady – i dla pociech, i dla zatroskanych dorosłych w zakresie bezpiecznego i zdrowego wypoczynku – znajdują się w załączonych ulotkach:
Ulotka dla rodziców (do pobrania tutaj)
Porady dla uczestników (do pobrania tutaj).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 112.01.2017

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy 11 stycznia 2017r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, spotkać można było: wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich bajkowych postaci.

 

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji opiniującej oferty z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej11.01.2017

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (Zarządzenie Nr 120.3.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 11 stycznia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej) Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.) do składu komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w w/w konkursie ofert.
Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.4.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 11 stycznia 2017r. (do pobrania tutaj).
więcej