Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej
2015-02-12 15:10:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.
Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.
 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Prace przy nowej hali sportowej zbliżają się do końcowego etapu27.10.2016

Trwają ostatnie prace wykończeniowe związane z budową nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. 26 października zakończył się montaż nawierzchni sali sportowej. Zakończyły się również prace wykończeniowe i tynkarskie na trzech ścianach zewnętrznych budynku. Do wykończenia została elewacja północna budynku. Trwa wykańczanie pomieszczeń zaplecza hali. Prowadzony jest montaż wyposażenia łazienek i sanitariatów oraz układanie terakoty i glazury. W tym tygodniu rusza montaż wyposażania sali. Pojawią się kosze, bramki, a na specjalnie przygotowanych miejscach pod trybuny zamontowane zostaną siedzenia dla kibiców.

 

więcej

XVI Przegląd Uczniowskich Teatrzyków Językowych27.10.2016

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół poandgimnazjalnych do rywalizacji w ramach XVI Przeglądu Uczniowskich Teatrzyków Językowych, który odbędzie się 23 listopada w Domu Kultury w Łęczycy. Celem konkursu jest nauka języków obcych poprzez zabawę w teatr. Aby wystartować w przeglądzie wystarczy przygotować krótkie przedstawienie w jednym z wybranych języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim i wysłać zgłoszenie do 12 listopada br. na adres Domu Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11.

Szczegóły Przeglądu w Regulaminie:
http://www.dkleczyca.spinet.pl/teksty/jezykowe16.pdf

więcej

Łęczyca podczas wojny trzynastoletniej 1454 – 146627.10.2016

3 listopada o godzinie 12.00 w sali artystycznej (I piętro) Zamku Królewskiego w Łęczycy znakomity historyk – mediewista prof. dr hab. Tadeusz Grabarczyk (Uniwersytet Łódzki) wygłosi wykład popularnonaukowy z okazji 550 rocznicy podpisania pokoju toruńskiego. Łęczyca w tym okresie stała się jak nigdy przedtem i nigdy potem ważnym punktem decyzyjnym w skali państwowej. Wykład przeznaczony dla wszystkich interesujących się historią nie tylko w znaczeniu ogólnym, ale przede wszystkim lokalnym. Poznamy kolejny powód do dumy z bycia Łęczycanami. Wykład pozostanie niewątpliwie na długo w pamięci zarówno młodzieży jak i dorosłych słuchaczy.

więcej

Łęczyca otrzyma 107 tyś. zł dotacji na budowę oświetlenia na osiedlu Królów Polskich 26.10.2016

25 października do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęła informacja o przyznaniu przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji na realizowane obecnie zadanie pod nazwą „Budowa oświetlenia na osiedlu Królów Polskich w Łęczycy. Przyznane dofinansowanie z dziedziny „Ochrona Powietrza” wynosi 107 100 zł.

 

więcej

"Zasłużeni dla Łęczycy" - odczyt prof. dr. hab. Jana Szymczaka26.10.2016

Serdecznie zapraszamy na odczyt prof. dr hab. Jana Szymczaka - autora wielu publikacji naukowych na temat Łęczycy i Ziemi Łęczyckiej, Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca. Odczyt odbędzie się 8 listopada br. w Archiwum Państwowym w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 38 o godz. 11.00 i będzie dotyczył "Zasłużonych dla Łęczycy: Henryka Jaworowskiego, Tadeusza Poklewskiego - Koziełła i Wandy Puget - Paździor". Organizatorami spotkania są: Towarzystwo Naukowe Płockie Oddział w Łęczycy i Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy.

więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż26.10.2016

29 listopada 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego i lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:

więcej

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej25.10.2016

Zawiadamiam, że w dniu 27 października 2016 roku (czwartek), o godz. 17.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Łęczycy.

więcej

Belferiada 2016 za nami25.10.2016

25 października br., w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza - XI Rozgrywki sportowe nauczycieli i samorządowców powiatu łęczyckiego Belferiada 2016. W Turnieju w piłkę siatkową rywalizowały 3 drużyny żeńsko-męskie reprezentujące: Powiat Łęczycki, Królewskie Miasto Łęczyca i Gminę Łęczyca. O Puchar przechodni toczyła się zacięta walka i jej zwycięzcą okazali się przedstawiciele Powiatu Łęczyckiego. Miasto Łęczyca zajęło zaszczytne II miejsce!

 

więcej

Poszukiwane zdjęcia do miejskiego kalendarza na 2017 rok :)25.10.2016

Uwaga! Szukamy fajnych, ciekawych, klimatycznych zdjęć z Łęczycą w tle do miejskiego kalendarza na 2017 rok. Najlepsze prace będą w nim opublikowane. Zdjęcie może nadesłać każdy. Jedyny warunek fotografia musi zostać zrobiona w Łęczycy. Autorzy wybranych prac będą dodatkowo nagrodzeni. Termin nadsyłania zdjęć został przedłużony. Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada br.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:
http://www.leczyca.info.pl/artykuly/2016/pazdziernik/kalendarzregulamin.doc

więcej

Uczcili 90 urodziny Kubusia Puchatka25.10.2016

W pierwszej połowie października w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się spotkania z okazji 90. urodzin Kubusia Puchatka. Na urodziny zostali zaproszeni uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz z wychowawcami. Dzieci wysłuchały krótkiej historii o Kubusiu Puchatku, obejrzały książki z serii „Kubuś Puchatek” dostępne w bibliotece. Następnie uczniowie odpowiadali na zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu i kolorowały postać Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali małe słodkie co nieco.

 

więcej