Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej
2015-02-12 15:10:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.
Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.
 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej09.12.2016

Zawiadamiam, że w dniu 13 grudnia 2016 roku (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Kurs komputerowy dla dorosłych w bibliotece09.12.2016

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zakończyła się II edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obsługi komputera obejmował podstawy pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystania z Internetu oraz poczty elektronicznej. W spotkaniach wzięło udział 18 osób podzielonych na trzy grupy.

 

więcej

"Mikołajki" w bibliotece08.12.2016

We wtorek, 6 grudnia, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 odbyły się „Mikołajki”, w których wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 8 roku życia. Mikołajkowe spotkanie rozpoczęto od zapoznania dzieci z historią Mikołaja – biskupa z Miry. Następnie uczestnicy przystąpili do wykonania ozdoby choinkowej. Po skończonej pracy plastycznej wszystkie dzieci w miłej i przyjaznej atmosferze uczestniczyły w konkursach zręcznościowych oraz zabawach grupowych. Podczas spotkania na wszystkich uczestników czekała również mała niespodzianka w postaci słodyczy.

 

więcej

Otwarte Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce08.12.2016

Już 14 grudnia w hali sportowej Gimnazjum w Łęczycy rozpocznie się sezon halowy dla lekkoatletów. W trakcie Otwartych Halowych Mistrzostw Łęczycy Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce zawodnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: gimnazja (14 grudnia) i szkoły podstawowe (15 grudnia) z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zapraszamy do kibicowania młodym sportowcom.

Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdują się w Regulaminie (do pobrania tutaj)

więcej

"Tydzień Gier Planszowych" w łęczyckiej bibliotece08.12.2016

Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c zaprasza wszystkie chętne dzieci na „Tydzień Gier Planszowych". Zajęcia będą odbywały się od 12 do 16 grudnia 2016 r. w godzinach od 12.00 do 15.00. Biblioteka proponuje młodym czytelnikom miłe spędzenie wolnego czasu w ponure, chłodne, jesienne dni na zabawie w gry planszowe, m.in.: Akwarium: gdzie jest Nemo?, Grzybobranie w zaczarowanym lesie, warcaby, domino, kalambury, a także układaniu puzzli dla różnych grup wiekowych.

więcej

Warsztaty dla młodzieży w łęczyckiej bibliotece07.12.2016

Zapraszamy młodzież na warsztaty pn. Bałwanki", które odbędą się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy 14 grudnia o godz. 15.00. Uczestnicy spotkania będą mogli wykonać ciekawe prezenty dla swoich najbliższych z materiałów dostępnych w każdym domu. Organizatorzy warsztatów czekają na zgłoszenia do 12 grudnia br. pod nr tel. 24 721 03 57.

więcej

Szanse i wyzwania związane z reformą oświaty07.12.2016

6 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Łódzkiego Kuratorium Oświaty z i Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego z samorządowcami gmin powiatu łęczyckiego, w sprawie planowanej od roku szkolnego 2017/2018 reformy oświaty. Obecna na spotkaniu Łódzki Wicekurator Oświaty Pani Elżbieta Ratyńska przedstawiła powody i założenia wprowadzanych zmian. Omówiony został również harmonogram reformy oraz szanse jakie stwarza ona dla samorządowych placówek oświatowych i kształcących się w nich uczniów.

 

więcej

OSTRZEŻENIE Nr 55 - opady marznące07.12.2016

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Opady marznące/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 21:00 dnia 07.12.2016 do godz. 02:00 dnia 08.12.2016
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Rusza Świąteczna Fabryka w Domu Kultury06.12.2016

10 grudnia br. od godziny 11.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędą się Mikołajkowe Warsztaty pod hasłem Świąteczna Fabryka. Już po raz drugi mali mieszkańcy Łęczycy będą mogli pod okiem instruktorów przygotować ozdoby choinkowe, drobne upominki dla bliskich oraz własnoręcznie upiec i ozdobić pyszne pierniczki, które będą przysmakiem na wigilijnym stole. Wstęp wolny. Zapraszamy!

więcej

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej06.12.2016

W dniach 10-11 grudnia 2016 w Hali Sportowej przy ulicy Szkolnej 2 w Łęczycy odbywać się będzie III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca pod patronatem Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Turniej jest organizowany przez Miejski Klub Sportowy Górnik 1956. Wszystkich miłośników sportowych wrażeń zapraszamy do kibicowania biorącym udział w turnieju drużynom.

więcej