Spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej
2015-02-12 15:10:57

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że ramach Profilaktycznego Programu w Zakresie Przeciwdziałania Uzależnieniu od Alkoholu, Tytoniu i Innych Środków Psychoaktywnych, dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka” w Łęczycy zorganizowano spotkanie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej.
Celem akcji było zachęcenie osób palących tytoń do podjęcia walki z uzależnieniem oraz zapoznanie ze zdrowotnymi skutkami czynnego i biernego palenia tytoniu. Uczestnicy akcji mogli skorzystać z bezpłatnych badań na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz z badania oceniającego objętości i pojemności płuc – spirometria.
Przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy oraz NZOZ MEDAR w Łęczycy, za co składamy serdeczne podziękowania.
 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Remonty sal gimnastycznych w łęczyckich placówkach ze środków Ministra Sportu i Turystyki01.03.2017

Trwają prace remontowe na obiektach sportowych łęczyckich szkół. Samorząd pozyskał dofinansowanie na ten cel w kwocie 303.200,00 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2016. Zgodnie z podpisaną dnia 24.08.2016r. umową z Ministrem Sportu i Turystyki, Gmina Miasto Łęczyca zobowiązała się do realizacji zadania pod nazwa „Remont hali sportowej oraz Sali gimnastycznej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy” w terminie do 10 października bieżącego roku.


więcej

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"01.03.2017


W dniu dzisiejszym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto, które obchodzimy od 2011 roku ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji. Stanowili oni ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski, uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. Dzień 1 marca został wybrany ze względu na rocznicę rozstrzelania członków IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość w 1951 roku. Badania IPN wskazują, że w latach 1944-56 życie straciło ponad 20 tysięcy uczestników antykomunistycznego podziemia: w walkach, obławach lub zabitych potajemnie. Aż 20 tysięcy osób zostało zamęczonych w więzieniach komunistycznych.

więcej

Zabawy z konsolą X-box w łęczyckiej bibliotece01.03.2017

24 lutego 2017 r. w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli możliwość zabawy z konsolą X-Box. Prosta w obsłudze technologia Kinect zapewniła doskonałą rozrywkę zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Organizatorzy zapraszają chętne dzieci i młodzież do zabawy z X-Box oraz grami planszowymi. Zajęcia odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca.

 

więcej

Armenia i Gruzja w obiektywie Anny i Marcina Szymczaków01.03.2017


Już dziś o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżnikami Anną i Marcinem Szymczakami pod tytułem: "Na bezdrożach Kaukazu - Armenia i Gruzja". Goście spotkania z wykształcenia są geografami, natomiast z zamiłowania fotografami, stąd też organizują wyprawy w różne zakątki świata, na które zawsze zabierają aparat fotograficzny. Przygodę podróżniczą rozpoczęli od studenckich wypraw w Andy, Ałtaj, Góry Japońskie czy Himalaje. Byli już także m.in.: w Nowej Zelandii, Japonii, Chinach i Maroko. Dzisiaj zabiorą nas w podróż do Armenii i Gruzji.

więcej

Tydzień głośnego czytania w Przedszkolu nr 128.02.2017

Zgodnie z priorytetami MEN na rok szkolny 2016/2017, Przedszkole nr 1 w Łęczycy realizuje szereg działań związanych z rozwijaniem kompetencji czytelniczych wśród przedszkolaków. Jednym z takich działań był tydzień głośnego czytania bajek pod hasłem: „DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM”, który odbył się w dniach 20-24 luty 2017r. Pierwszego dnia akcji swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowali wychowankowie najstarszych grup przedszkolnych, prezentując bajki dzieciom z młodszych grup.

 

więcej

Specjalistyczny rower dla mieszkańca Łęczycy27.02.2017

27 lutego Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Rokicki wraz z Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy - Panią Iwoną Porczyńską przekazali specjalistyczny rower mieszkańcowi Łęczycy. Został on ufundowany przez Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Franciszek, który stał się posiadaczem tego sprzętu jest w trakcie rehabilitacji i korzystanie z niego nie tylko usprawni jego podstawowe czynności, lecz również pozwoli w bezpieczny sposób poruszać się po najbliższej okolicy. Życząc szybkiego powrotu do zdrowia, wierzymy, że choć w pewnej części uda się to uczynić przy pomocy przekazanego roweru.

 

więcej

Możemy wspierać rozwój inicjatyw obywatelskich, przekazując 1% podatku27.02.2017

W terminie do 30 kwietnia podatnicy zobowiązani są złożyć rozliczenie podatkowe. Zachęcamy Państwa do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych za pomocą tego mechanizmu. W ubiegłym roku podatnicy w województwie łódzkim przekazali OPP ponad 35,7 mln zł, z czego prawie 12 mln zł trafiło do lokalnych organizacji. Wykaz stowarzyszeń znajduje się na stronie www.lodzkie.pl/1procent.

więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy27.02.2017

Zawiadamiam, że w dniu 01 marca 2017 roku (środa) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Wybrano nowe władze Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy27.02.2017

W dniu 24 lutego, łęczycki Dom Kultury gościł za sprawą Zjazdu Oddziału „Ziemi Łęczyckiej” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego działaczy zamiłowanych w różnych formach podróżowania i zwiedzania kraju. Mija właśnie kolejna (czteroletnia) kadencja Zarządu, prawie 300 osobowej organizacji, sięgającej swymi korzeniami roku 1924 i należącej do jednej z najstarszych w województwie łódzkim. Lata doświadczeń i wdrażanych pasji ukształtowało mocne stowarzyszenie, znacząco wpływające na życie mieszkańców Łęczycy. PTTK w Łęczycy to przede wszystkim propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży, którzy spotykają się na licznych rajdach czy imprezach propagujących aktywny tryb życia.

 

więcej

Eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego27.02.2017

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w łęczyckim Domu Kultury w dniu 22 marca br. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, "wywiedzione ze słowa", teatrów jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Zgłoszenia można składać w sekretariacie DK lub na adres e-mail: dkleczyca@spinet.pl w terminie do 10 marca br.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dkleczyca.pl.

więcej