Na kortach tenisowych trwa Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super Seria Kadetów
2017-08-11 14:21:30

W dniach 9-13 sierpnia na łęczyckich kortach tenisowych kadeci, czyli 16 – latkowie walczą o trofea w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria Kadetów. To impreza, która odbywa się 4 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy. Uroczystego otwarcia dokonali Prezes MMKT Łęczyca - Pan Grzegorz Jasiński, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca - Pani Monika Kilar-Błaszczyk, życząc młodym zawodnikom wspaniałych wyników i dobrej zabawy.

 

Podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju Rycerskiego22.08.2017

XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Łęczycy przeszedł już do historii. W ciągu dwóch dni turniejowych zmagań (19-20 sierpnia) licznie zgromadzona na dziedzińcu łęczyckiego zamku publiczność (około 8 tys.), mogła obserwować grupy rekonstrukcyjne w rycerskich potyczkach.
Imprezę na bieżąco komentowały media publiczne (TVP3, Radio Łódź i Radio Victoria) w specjalnych zorganizowanych studiach plenerowych, portale internetowe i społecznościowe. Relacje z wydarzeń turniejowych ukazały się i będą ukazywać się jeszcze w programach telewizyjnych, Internecie i w prasie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIX Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego.

więcej

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Kajakowy22.08.2017


Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik Kajakowy, który w tym roku odbędzie się już po raz 3. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji. Profesjonalni instruktorzy poprowadzą warsztaty kajakowe, można będzie się sprawdzić w rozgrywkach sportowych. Strefa gier i zabaw przygotowana zostanie również dla najmłodszych. Funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej zaprezentują sprzęt oraz przeprowadzą pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przy zabawowej muzyce każdy będzie mógł spróbować pysznej grochówki lub kiełbaski z grilla.

więcej

Zapraszamy na Orlikowy Turniej Piłki Nożnej22.08.2017

1 września 2017 roku o godzinie 10.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy zostanie rozegrany Orlikowy Turniej Piłki Nożnej dla roczników 2003-2004 oraz 2005 i młodsi. Chęć udziału w turnieju można zgłosić na miejscu u Animatorów Orlika lub pod numerami telefonów: 609 312 547 i 665 811 382.

więcej

Zadbaj o lekki tornister22.08.2017

Okres wakacyjny zbliża się ku końcowi i już niedługo w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Jednak przed rozpoczęciem roku szkolnego konieczne jest zakupienie przyborów szkolnych. Niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniego tornistra. Pamiętajmy o tym, że obciążone plecaki to wielkie nadwerężenie zdrowia dzieci.

więcej

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy21.08.2017

Zawiadamiam, że w dniu 24 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

"Wychowanie nie jest trudne"21.08.2017Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy od czerwca realizuje projekt pod hasłem „WYCHOWANIE NIE JEST TRUDNE” jako laureat konkursu ,,Centrum dla Rodziny” realizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni/Stowarzyszenie Dorośli- Dzieciom”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

więcej

"Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2017/201821.08.2017

Wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2017/2018 będzie realizowany rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Dotyczy on pomocy finansowej na zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji oraz materiałów edukacyjnych.
Pomoc w zakupie podręczników i materiałów edukacyjnych przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży /bez względu na kryterium dochodowe/ posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949) oraz orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę ¬– Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 i 949).

Druki wniosków będzie można pobrać w sekretariatach szkół lub ze strony internetowej www.leczyca.info.pl

więcej

XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski za nami21.08.2017

W dniu 19 sierpnia 2017 roku o godzinie 10.30 spod Urzędu Miejskiego w Łęczycy ruszył orszak rozpoczynający XIX Międzynarodowy Turniej Rycerski. Na czele orszaku szła Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk wraz z Wojewodą Łódzkim Zbigniewem Rau, Sekretarzem Miasta Łęczyca Renatą Brygier oraz Dyrektorem Muzeum w Łęczycy Hanną Pawłowską. Za nimi podążali średniowieczni rycerze, damy dworu oraz artyści, którzy uświetnili przejście orszaku na Zamek Królewski w Łęczycy.

 

więcej

A na podgrodziu i Pl. T. Kościuszki podczas Turnieju Rycerskiego...18.08.2017

... również zostało zaplanowanych wiele atrakcji. Pod zamkiem swoje obozowisko rozbije ciężkozbrojne rycerstwo Poczet herbu Sobol, które zaprezentuje uzbrojenie, wyposażenie oraz walki na miecze. Pojawi się także Ozorkowskie Bractwo Rycerskie prowadzące ćwiczenia szermiercze. Czas umili zespół Tryzna ze średniowiecznymi utworami muzycznymi granymi na rzadko spotykanych, oryginalnych instrumentach.

więcej

Zegar miejski w naprawie18.08.2017

Wczoraj strażacy z KP PSP w Łęczycy dokonali demontażu zegara umieszczonego na budynku Urzędu Miejskiego. Urządzenie, w wyniku silnych wiatrów i opadów deszczu, uległo uszkodzeniu, którego naprawą zajmie się producent. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych dni zegar miejski wróci na miejsce i będzie spełniał swoją funkcję.

 

więcej